Reklama

Wiadomości

Müller: Nord Stream 2 to włożenie pistoletu do rąk Putina i wymierzenie go w Europę

Fot. gazprom.ru/Nord Stream 2

Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 to tak jak włożenie pistoletu do rąk prezydenta Rosji i wymierzenie tego pistoletu w Europę środkowo-wschodnią - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller, który był gościem "Radia Gdańsk".

"Zobaczmy jak wygląda kwestia Nord Stream 2, nowego gazociągu, które de facto stałby się nową bronią w rękach Władimira Putina. Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 to tak jak włożenie pistoletu do rąk Władimira Putina i wymierzenie tego pistoletu w Europę środkowo-wschodnią. Wszyscy o tym wiedzą" - mówił Müller.

Podkreślił, że właśnie z tego powodu polski rząd głośno domaga się, aby nie doszło do uruchomienia Nord Stream 2.

Czytaj też

"Pan premier rozmawiał w poniedziałek z premier Estonii na ten temat, wczoraj też premier Łotwy był u nas w Warszawie - też o tym rozmawialiśmy. Wiemy doskonale, że ewentualne otwarcie tego gazociągu to jest po prostu danie dodatkowej szansy grożenia Europie destabilizacją energetyczną nie tylko Polsce. Bo Polska, na szczęście, ma chociażby terminal LNG, ale przede wszystkim Ukrainie, która mogłaby być z dnia na dzień, w jedną godzinę wyłączona, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne" - dodał rzecznik rządu.

Źródło:PAP

Komentarze