• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Koreańczycy zainwestują 1 miliard dolarów w arabski wodór

Fot. Twitter

Konsorcjum trzech koreańskich firm energetycznych podpisało umowę na budowę zakładu produkcji zielonego wodoru oraz amoniaku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak podaje Petrolyn Chemie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korea Electric Power Corporation, Samsung C&T Corporation oraz Korea Western Power łączą siły w budowie fabryki, która będzie zdolna wyprodukować nawet 200 tys. ton zielonego amoniaku rocznie.

Kompleks powstanie w regionie KIZAD Industrial Complex, czyli strefie przemysłowej położonej 40 km od Abu Zabi. Region ten jest objęty specjalnymi przywilejami jak zwolnienie z ceł i podatku dochodowego oraz niskie stawki za energię elektryczną i czynsz.

Czytaj też

Inwestycja przewiduje dwuetapowy plan budowy. Jest to pierwszy zagraniczny projekt Korei dotyczący zielonego wodoru i amoniaku.

Umowa między kontrahentami opiewa na 1 miliard dolarów. Jak zaznaczają Koreańczycy, jest to znaczący krok w kierunku zdobycia silnej pozycji na globalnym rynku energii, który może generować rocznie nawet 130 bilionów wonów, czyli ok. 103 mld dolarów.

Komentarze