Reklama

Wiadomości

Francja chce więcej katarskiego LNG

Autor. Canva

Prezydent Francji Emmanuel Macron i emir Kataru Tamim ibn Hamad as-Sani zgodzili się wzmocnić powiązania między dwoma krajami w zakresie kontaktów biznesowych, obronności i bezpieczeństwa - poinformował w czwartek Pałac Elizejski w oświadczeniu, opublikowanym po spotkaniu dwóch polityków w środę wieczorem w Paryżu.

Reklama

Przywódcy dwóch krajów postanowili również "połączyć swoje wysiłki w celu usunięcia trudności w dostępie do ofiar trzęsienia ziemi w Syrii", jak i kontynuować pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji, zaoferowaną przez oba kraje - przekazano w komunikacie cytowanym przez AFP.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Wizyta emira we Francji odbywa się na tle skandalu korupcyjnego, w który zamieszani są członkowie Parlamentu Europejskiego, na których decyzje polityczne mieli wpływać przedstawiciele Kataru. Skandal zwrócił uwagę na historycznie bliskie związki między Francją a Katarem - ocenił portal Politico.

Lobbysta, reprezentujący katarskie interesy we Francji Sihem Suid, poinformował, że energia i import skroplonego naturalnego gazu także miały być tematem rozmów przywódców Francji i Kataru.

Wcześniej w poniedziałek w Rzymie z emirem spotkał się prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama