Reklama

Gaz

Ukończono kolejny odcinek gazowego Korytarza Północ-Południe

Fot. Gaz-System
Fot. Gaz-System

Gaz-System zakończył budowę kolejnego odcinka Korytarza Północ – Południe, gazociągu Zdzieszowice –Brzego długości 84 km.

-Zbliżamy się do końca budowy Korytarza Północ -Południe. W ramach tego projektu oddane do użytkowania zostało już ponad 400 km nowych gazociągów. Stan zaawansowania prac budowlanych na pozostałych odcinkach oceniam na 80 procent. Korytarz Północ-Południe pozwoli efektywnie rozprowadzić po Polsce gaz z rozbudowywanego Terminala LNG w Świnoujściu i gazociągu Baltic Pipe – powiedział Tomasz Stępień, prezes Gaz-System.

Nowa magistrala gazowa z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest oddany do użytkowania gazociąg Zdzieszowice-Brzeg ma m.in. na celu modernizację i rozbudowę systemu przesyłowego w południowo-zachodniej Polsce. Dzięki niej elektrociepłownie i zakłady przemysłowe w tym regionie Polski uzyskają większy dostęp do wygodnego i bezpiecznego surowca, jakim jest gaz ziemny.

Podczas budowy odcinka Zdzieszowice-Brzeg zostało zastosowanych szereg nowoczesnych technologii bezwykopowych. Ich użycie pozwoliło pokonać bezinwazyjnie ok. 63 przeszkody terenowe, takijak: rzeki, drogi, autostrady i linie kolejowe.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama