• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Szczerski: PGNiG zgłasza akces do prywatyzacji ukraińskich aktywów energetycznych

Fot. Twitter/Kancelaria Premiera
Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

"Wspólnie jako Polska i Ukraina działamy na rzecz bezpieczeństwa energetycznego regionu. Dzisiaj, w obecności Prezydentów PGNiG podpisało umowę z Funduszem Mienia Państwowego Ukrainy, tym samym zgłaszając akces do procesu prywatyzacji ukraińskich aktywów energetycznych" - napisał na Twitterze Krzysztof Szczerski.

Jak powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, deklaracja kompleksowo opisuje strategię i cele wspólnej polityki w obszarze m.in. historii, gospodarki i bezpieczeństwa.

"Panowie prezydenci przyjmą bardzo ważną deklarację polityczną, która jest przeglądem wszystkich najważniejszych wątków w relacjach dwustronnych, zarówno w kwestiach bezpieczeństwa, sytuacji gospodarczej, ale także sytuacji mniejszości narodowych w obu krajach oraz kwestii historycznych" - poinformował prezydencki minister.

Przekazał, że także w poniedziałek PGNiG podpisze umowę, dzięki której będzie miało prawo uczestniczenia w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie.

Wcześniej w poniedziałek prezydent Duda złożył symboliczny koszyk z kłosami pszenicy pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933, a także zapalił znicz pod Krzyżem Bohaterów Niebiańskiej Sotni (ludzi, którzy zginęli podczas rewolucji godności z przełomu lat 2013 i 2014 na Ukrainie).

W dalszej części dnia zaplanowane są spotkania prezydenta z ukraińskim premierem Denysem Szmyhalem oraz szefem ukraińskiego parlamentu Dmytro Razumkowem. Szczerski poinformował, że rozmowy polityczne będą poświęcone współpracy dwustronnej, aspiracjom euroatlantyckim Ukrainy, a także kwestiom regionu, w tym sytuacji na Białorusi.

Źródło:
PAP

Komentarze