Reklama

Gaz

Rośnie sprzedaż gazu w Polsce. "Trend będzie się utrzymywał"

Wiceprezes PGNiG poinformował podczas konferencji wynikowej, że ogólna sprzedaż gazu w ramach grupy kapitałowej wzrosła o ponad 2 mld m3. „Wzrost w Polsce szacujemy na prawie 3%, czyli ok. 0,5 mld m3”.

Jest to zasługa m.in. zwiększającej się sprzedaży w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie PGNiG „znalazł” ponad 1700 nowych punktów poboru gazu. 

Wiceprezes PGNiG zauważył, że stale rośnie sprzedać gazu w postaci ciekłej. W zeszłym roku oznaczało to napełnienie prawie 1800 cystern. „Łącznie odkąd terminal w Świnoujściu działa na zasadach komercyjnych załadowaliśmy ponad 4300 cystern” - dodał.

Woźniak odniósł się również do planów związanych z dywersyfikacją dostaw gazu do Polski. Jego zdaniem spadają dostawy z kierunku wschodniego (o 6,4%), zaś równocześnie rośnie udział LNG w strukturze importu. „Zanotowaliśmy wzrost importu LNG o 58,2% (…) Niedawno świętowaliśmy 50 dostawę do Polski” - podkreślił. 

Spółka na bieżąco monitoruje również przygotowania części partnerów ze Stanów Zjednoczonych do uruchomienia dostaw do Polski w ramach kontraktów długoterminowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama