Reklama

Gaz

Putin zapewnił Merkel, że będzie zawsze mile widziana w Rosji

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował w czwartek za współpracę odchodzącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel - podał Kreml w komunikacie. Putin zapewnił niemiecką polityk, że zawsze będzie mile widziana w Rosji.

Jak przekazał Kreml, rosyjski prezydent ocenił, że Merkel wniosła "znaczący wkład w rozwój relacji rosyjsko-niemieckich", a także "podziękował jej ciepło za wieloletnią owocną współpracę".

Jednym z jej najważniejszych obszarów jest bez wątpienia sektor energii - dość wspomnieć w tym miejscu, że to w czasie rządów Angeli Merkel ukończono budowę zarówno gazociągu Nord Stream, jak i Nord Stream 2 - o łącznej przepustowości 110 mld m3 rocznie.

Merkel również mu podziękowała i "życzyła sukcesów w budowaniu dialogu z nowym szefem rządu Niemiec, Olafem Scholzem" - czytamy w komunikacie. 

Dzień wcześniej, w środę Putin wystosował telegram do Scholza, wyrażając nadzieję, na "budowanie konstruktywnego dialogu i współpracy w bieżących kwestiach agendy dwustronnej i międzynarodowej". Putin zapewnił, że "relacje między Rosją i Niemcami tradycyjnie mają wielkie znaczenie nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla całej Europy".

PAP/własne

Źródło:
PAP

Komentarze (2)

 1. bbb

  Jeszce zatęsknimy za panią Merkel.

  1. złośliwy

   Jest wyważona i przewidywalna.

 2. Buczacza

  Jak miło. Może jakiś tajny załącznik? Ostatecznie jakiś etat...

  1. Przecież obiecała wam tranzyt przez Dzikie Pola.