Gaz
Putin: Chcemy rozwijać współpracę energetyczną z Iranem
![](https://cdn.defence24.pl/2019/02/15/800x450px/yp4xnUE2CmA18LzGAwFh5VspziB25XaFThA8Ls1L.ewgl.png)
Rosja jest zadowolona ze współpracy z Iranem w sektorze energetycznym i ma nadzieję, na ich rozwijanie - oświadczył Władimir Putin.
„W okresie styczeń - listopad 2018 dwustronna wymiana handlowa wzrosła o 7,5%, do 1,5 mld dolarów. Warto zauważyć, że nasz import z Iranu wzrósł o ponad 40%” - mówił Władimir Putin.
Rosyjski prezydent, w czasie spotkania z przywódcą Iranu odniósł się także bezpośrednio do współpracy w sektorze energetycznym: „Pracujemy nad realizacją dużych wspólnych projektów m.in. w zakresie energii jądrowej, czy sektora ropy i gazu. Jesteśmy bardzo zadowoleni (…) Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie nada nową dynamikę rozwojowi dwustronnych relacji”.
W tej kwestii wypowiedział się również rosyjski minister energetyki, który zaznaczył, że Moskwa przywiązuje „dużą wagę” do realizacji flagowych projektów energetycznych.