Reklama

Gaz

Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to dla nas tragedia

Fot. www.president.gov.ua
Fot. www.president.gov.ua

Gazociąg Nord Stream 2 to nie jest to prostu biznes między niektórymi krajami; dla Ukrainy to jest wielka tragedia - powiedział w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"To nie jest po prostu biznes, dla nas to wielka tragedia" - oznajmił prezydent Ukrainy.

Reklama
Reklama

Jak dodał, może być to kolejny "zasób, który będzie wykorzystywać Rosja w procesie negocjacji". Chcę, aby USA robiły wszystko, by nie wycofywać sankcji - dodał.

"Nawet jeśli będzie uruchomiony Nord Stream 2, Ukraina powinna otrzymać wszystko to, co jej gwarantowały europejskie państwa i USA. Obietnice dotyczące tego, że będzie nam zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne. Każda strona powinna wykonać obowiązki i (spełnić) obietnice" - podkreślił.

Reklama

Komentarze (8)

 1. Naiwny

  Jeszcze większa tragedia dla sponsorów. Trza będzie samemu tę kasę dla Was wypłacać. Jak mówi Zelenski "Ukraina powinna otrzymać wszystko" - od Europy i USA. Czyli ma być solidarnie i sprawiedliwie.

  1. Europejczyk z Alp

   Amerykanie placa do Kosowa za baze wojskowa grosze. Putin w Krym zainwestowal juz 20 miliardow dolarow.

  2. a

   A ilu Rosjan jeździ na Krym a jak odbudowano przemysł stoczniowy? pracujący dla całej Rosji.

 2. Olo

  Tragedią dla Ukrainy jest taki rząd i taki prezydent. Uzależnili ukraiński budżet od cudzego interesu. A teraz skamlą.

  1. Europejczyk z Alp

   Tragedia jest to ze sie odcieli od Rosji. Dali sobie wmowic, ze USA i Europa ich bedzie utrzymywac. 45 - milonowy narod na utrzymaniu swiata. Postawienie na nogi 15-milionowych Niemiec Wschodnich kosztowalo dotad niemieckiego podatnika bilion Euro.

 3. złośliwy

  Dawajta kasem :).Boże...:(Wyrazy współczucia dla rezunów.Może kolejny Majdan?

  1. Europejczyk z Alp

   To jest maniera kozacka. Kozacy tez zadali utrzymywania przez Rzeczpospolita. Jak tego nie dostali, to poszli na sluzbe do cara. To jest tylko kwestia czasu, kiedy ci Czerwoni Rusini wroca do Rosji.

 4. Xd

  Dobre to już wiadomo czemu kością w gardle stoi tem ns2 bo trzeba będzie zrobić ściepe na karmienie ukrainy a eksperty myślały że przejmą zasoby ukrainy a karmic ją bedzie rosja

  1. Europejczyk z Alp

   Ukrainy nikt nie bedzie utrzymywal bo nie ma pieniedzy nawet na utrzymanie Kosowa i Bosni. Czasami tam forse sypnie Arabia Saudyjska. To Ukraine bedzie Izrael utrzymywal?

 5. Fanklub Daviena i GB

  Dla nas to znaczy dla kogo? Kto z Ukraińców ma tam gazociągi? Zełenski (jak i jego poprzednicy) to Żyd, syn Bidena to Amerykanin - w rękach tych nacji są gazociągi na Ukrainie, więc którędy płynie gaz Ukraińcom jest obojętnie ale Bidenowi i rodakom Zełeńskiego nie... I to tłumaczy dlaczego USA ryje się w sprawy Nord Stream, który biegnie z Rosji do Niemiec przez międzynarodowy odcinek morza, więc prawnie USA nic do tego! :D

 6. rob ercik

  Tik tak, wiem że się powtarzam ... ale przecież można przez Ukrainę wysyłać gaz z USA do Mołdawii, Rumunii, Bułgarii, Austrii, Słowacji ... Biorąc pod uwagę że jest tańszy niż ten z Rosji to może oni też trochę kupią ...

 7. G

  Pewno że tragedia ani co ukraść, ani jak poszantarzowac Europę i Rosję

 8. Z dala od Polski

  Mieliście wiele lat i dalej macie kolejne 3 na rozwój alternatyw. Nie ma sensu żebrać o kasę, prosić o przedłużenie tranzytu na 15 lat i atakować w tym samym czasie rosyjskie inwestycje gazowe.

Reklama