Reklama

Gaz

Prezydent Serbii: Europę czeka najtrudniejsza zima od końca II wojny światowej

Fot. www.gazprom.com

Serbia i Europa stoją w obliczu najtrudniejszej zimy od końca II wojny światowej - uważa prezydent Aleksandar Vučić.

Reklama

„Chcę, aby ludzie wiedzieli, że najbliższe 6,5 miesiąca, do 31 marca, będzie najtrudniejszym dla całej Europy po II wojnie światowej” - oświadczył w serbskim parlamencie Vučić, cytowany przez rosyjskie media.

Reklama

Prezydent podkreślał, że także dla narodu serbskiego będzie to jeden z najbardziej wymagających okresów od 1945 roku. Stwierdził, że Serbia i Węgry dysponują zapasami gazu wystarczającymi na dwa miesiące.Wypełnienie węgierskich magazynów gazu wynosi obecnie 67,84 i jest zdecydowanie poniżej unijnej średniej - 84,49%.

Czytaj też

Rosyjskie media przywołują w tym kontekście również słowa jednego z węgierskich polityków, który powiedział niedawno, że chłody i ceny paliw już jesienią mogą doprowadzić do rewizji polityki UE wobec Rosji.

Reklama

Podobne zdanie nt. ustępstw wobec Moskwy wyraził niedawno Władimir Dżabarow, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji. "Byt determinuje świadomość. A pan Scholz doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli poziom życia w Niemczech gwałtownie spadnie, nikt nie zapyta o stanowisko RFN w stosunku do Federacji Rosyjskiej, zapyta dlaczego zaczęło się żyć gorzej" - przekonywał.

Reklama

Komentarze

    Reklama