Reklama

Gaz

Polityk SPD: Nord Stream 2 może nigdy nie ruszyć

Fot. www.timon-gremmels.de

Projekt Nord Stream 2 może nigdy nie zostać uruchomiony - uważa Timon Gremmels, który w niemieckiej SPD zajmuje się m.in. polityką energetyczną.

„To prawda, że projekt Nord Stream 2 nie będzie działał przez nieokreślony czas z powodu >działań< Rosji na Ukrainie. Być może nigdy nie zacznie działać” - oświadczył polityk w rozmowie z rosyjskimi mediami.

Miał dodać również, że jego zdaniem obecnie w rządzie federalnym nie toczą się „poważne” dyskusje na temat potencjalnego demontażu kontrowersyjnego rurociągu.

Czytaj też

Podczas niedawnego spotkania Platformy Krymskiej prezydent Andrzej Duda wezwał do rozbiórki Nord Stream 2. „W czasach, gdy Rosja prowadzi wojnę przeciwko Ukrainie, którą to Ukrainę zaatakowała, kiedy Rosja prowadzi okupację terenów międzynarodowo uznanych przez inne kraje, do tego potrzebna jest zmiana polityki Zachodu, która doprowadzi nie tylko do zatrzymania Nord Stream 2, ale też do pozbycia się gazociągu Nord Stream 2” - mówił polski prezydent.

W podobnym tonie, choć bez wspominania o demontażu, wypowiadał się niedawno wicekanclerz Habeck. Jego zdaniem uruchomienie NS2 oznaczałoby kapitulację Europy przed Rosją.

Komentarze