Reklama

Gaz

Piotr Naimski został zdymisjonowany

Fot. www.gov.pl

Piotr Naimski poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał dymisję ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej oraz sekretarza stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

„Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i „wszystko blokuję”. Nie pierwsza to w moim dość długim już życiu dymisja. Ta przypada 30 lat po obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego, w którym pełniłem funkcję Szefa UOP. Wtedy Wałęsa wyrzucał mnie rękoma tymczasowego premiera Pawlaka” - napisał Piotr Naimski w oświadczeniu.

Czytaj też

Piotr Naimski od 2015 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM oraz pełnomocnika rządu ds. Infrastruktury energetycznej. Odpowiadał m.in. za projekt Baltic Pipe.

Naimski jest absolwentem Wydziału Chemii UW.  Doktorat z nauk przyrodniczych obronił w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN, gdzie od połowy l. 70. do 1981 r. pracował naukowo. Działacz Komitetu Obrony Robotników i NSZZ „Solidarność”, a następnie ZChN, Ruchu Odbudowy Polski i Ruchu Katolicko-Narodowego. 

Komentarze (1)

  1. krzys

    Jak dla mnie ostatnia osoba, która powinna wylecieć z rządu. Pytanie, co teraz z programem EA? Przyjdzie kolejna "Pani Jadzia" i do wyborów dociągną na opowieściach o OZE? Czy może powstanie pomysł odbudowy kopalń węgla? Bo zbieranie chrustu już było, tym mogą braków energii nie uzupełnić.