• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG Upstream kupiło nowe udziały w złożu na Morzu Północnym

Fot.: PGNiG Upstream
Fot.: PGNiG Upstream

PGNiG Upstream Norway, spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, kupiła od Total E&P Norge 22,2 proc. udziałów w dwóch licencjach na złożu King Lear na Morzu Północnym - poinformowała w piątek spółka. Wartość transakcji jest tajemnicą handlową.

"Umowa obejmuje zakup 22,2 proc. udziałów w licencjach PL146 i PL333 od Total E&P Norge AS, zawierających złoże gazu King Lear. Operatorem złoża jest AkerBP, który posiada 77,8 proc. udziałów zakupionych w 2018 roku od Equinor Energy AS" - podano w komunikacie w piątek.

King Lear jest złożem gazowo-ropnym, zlokalizowanym na Morzu Północnym. Zgodnie z danymi Norweskiego Dyrektoriatu Naftowego, jego udokumentowane zasoby wydobywalne wynoszą 9,2 mld m sześc. gazu oraz 6,5 mln m sześc. ropy naftowej.

"Strony objęły wartość transakcji tajemnicą handlową" - napisano w komunikacie.

PGNiG poinformował ponadto, że obecnie na licencjach trwają prace dotyczące opracowania koncepcji zagospodarowania złoża. "Proces inwestycyjny planowany jest w latach 2021-24, a uruchomienie produkcji ma nastąpić w 2025 roku. Zgodnie z aktualnymi danymi operatora złoża, po uruchomieniu produkcji wydobycie gazu w części przypadającej na PGNiG Upstream Norway ma wynieść 0,25 mld m sześc. gazu rocznie. (

Źródło:
PAP

Komentarze