Reklama

Gaz

PGNiG pomoże Kielcom rozwinąć flotę autobusów na CNG

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

We wtorek 23 października w Kielcach odbyło się podpisanie listu intencyjnego w sprawie rozwoju floty autobusów miejskich napędzanych CNG, czyli gazem sprężonym. Przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa opowiedzieli przy tej okazji o perspektywach, jakie ma przed sobą polski rynek gazomobilności.

Konferencję prasową z tej okazji otworzył prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha. „Pamiętam, jak dwa lata temu zaczynaliśmy analizę rynku CNG. Wtedy to dobrze nie wyglądało. Rodziła się dopiero elektromobilność, w gazomobilności mieliśmy sporo do zrobienia. Tak zaczęła się współpraca z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej” – powiedział.

Prezes Mucha wspomniał też o znaczeniu współpracy lokalnej. „Wiemy, że takie dobre partnerstwo z przedsiębiorstwami komunikacji miejskiej oznacza wiarygodność. Jest takie polskie przysłowie dobra umowa czyni przyjaciół. To jest nasze credo. Chciałbym, żeby mieli państwo przekonanie, że my coś razem tworzymy, że to nie jest przygoda, która trwa kilka miesięcy i się kończy” – podkreślił.

Zdaniem szefa PGNiG Obrót Detaliczny, przed polskim rynkiem autobusów elektrycznych stoją szerokie perspektywy. „Niewidzialna ręka rynku robi swoje. Cena autobusu gazowego jest prawie na tym samym poziomie, co cena autobusu napędzanego olejem napędowym. Prawa popytu i podaży robią swoje. To każe patrzeć z optymizmem na to, co się wydarzy w najbliższym czasie. Myślę, że ten rynek będzie się dynamicznie rozwijał” – powiedział Mucha.

Reklama

Komentarze

    Reklama