Reklama

Gaz

PGNiG obniża ceny gazu CNG na swoich stacjach

Fot. PGNIG
Fot. PGNIG

PGNiG Obrót Detaliczny poinformowało o obniżce ceny sprężonego gazu ziemnego (CNG) do napędu pojazdów. Według spółki, w tym tygodniu cena detaliczna spadnie poniżej 3 zł za m sześc.

W ostatnich tygodniach cena sprężonego gazu spadła o około 7 procent, a w najbliższym czasie planowane są kolejne obniżki - zaznaczyło PGNiG OD.

„Dotychczasowe obniżenie ceny gazu CNG o około 7 proc. i nadchodzące spadki sprawią, że cena tego paliwa będzie na stacjach PGNiG Obrót Detaliczny najniższa od dwóch lat” – podkreślił prezes spółki Henryk Mucha.

„W duchu społecznej odpowiedzialności biznesu podejmujemy kolejne kroki, aby w tym trudnym czasie wesprzeć naszych partnerów biznesowych. Na skutek epidemii wielu z nich traci dochody. Obniżka cen paliwa CNG pozwoli im ograniczyć koszty związane z transportem, który jest niezbędny dla utrzymania działalności” - dodał prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Wiceprezes PGNiG OD Marcin Szczudło przypomniał z kolei, że ze sprężonego gazu jako paliwa, a więc i ze stacji spółki korzystają taksówkarze, firmy transportowe, kurierskie, ale także piekarnie, hurtownie spożywcze czy pralnie.

„Cena paliwa w tego typu działalnościach stanowi istotny koszt funkcjonowania firmy. Dlatego będzie to konkretna, wymierna pomoc dla przedsiębiorców w czasie kryzysu” – podkreślił Szczudło.

PGNiG Obrót Detaliczny przypomniało też, że kierowcy jeżdżący autobusami zasilanymi gazem CNG i LNG pochodzącym od spółki otrzymają bezpłatnie płyn dezynfekujący, który pomoże im w zachowaniu bezpiecznych warunków pracy.

Źródło:PAP

Komentarze