Reklama

Gaz

PGNiG obejmie pole roponośne w Iranie? ,,Chcemy rozwijać współpracę"

Jak donosi dziennik Financial Tribune, kierownictwo PGNiG ma w lutym spotkać się z władzami irańskiej spółki wydobywczej National Iranian South Oil Company (NISOC), by sfinalizować negocjacje dotyczące inwestycji w pole naftowe leżące w prowincji Chuzestan.

,,PGNiG chce zainwestować w irański upstream”- powiedział dyrektor wykonawczy NISOC, Bijan Alipour. Dodał również, że rozmowy zmierzają do przekazania polskiej spółce jednego z pól naftowych.

 

,,Polacy zbadają strukturę geologiczną pola oraz ocenią jego rezerwy w ciągu sześciu miesięcy. Mają już doświadczenie w tego typu projektach, mamy więc pewną nadzieję na pozyskanie od PGNiG ich know-how” - powiedział z kolei Gholamreza Manouchehri, pełniący obowiązki prezesa NISOC.

 

,,Przygotowaliśmy grunt pod rozwój współpracy z polskimi firmami na różnych płaszczyznach- między innymi mówię tu o transporcie morskim LNG i petrochemikaliów”- powiedział Sirous Kianersi, dyrektor zarządzający irańskiej spółki National Iranian Tanker, dysponującej flotą tankowców. Natomiast cytowany przez serwis podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Paweł Brzezicki, powiedział, że Polska chce rozszerzyć współpracę z Iranem w obrębie transportu morskiego i sektorach powiązanych.

 

Zobacz także: Azerska ropa trafi do Polski? Zadba o to nowy prezes

Komentarze