Reklama

Gaz

PG Silesia: nowa stacja odmetanowania oddana do użytku

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Końcem stycznia 2018 roku PG Silesia oddała do ruchu nową stację odmetanowania. Inwestycja o wartości około 8 milionów złotych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracującej na dole załogi oraz realizację ambitnych planów wydobywczych kopalni.

Budowa nowej stacji odmetanowania to kolejna kluczowa inwestycja w PG SILESIA. Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku natomiast pierwsze ciągnięcie metanu z dołu kopalni miało miejsce 26 stycznia 2018 roku. Wtedy też zakończono realizację całego projektu oraz oddano nowo wybudowaną stację do ruchu. Inwestycja ta jest kolejnym dowodem na to, iż PG SILESIA konsekwentnie dąży do wyznaczonego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji lidera nie tylko w zakresie stosowanych technologii, ale także w obszarze bezpieczeństwa i efektywności.

Nowa stacja odmetanowania wybudowana w PG SILESIA jest jedną z najnowocześniejszych w całym polskim górnictwie. Zastosowane w niej zaawansowane technologicznie urządzenia i systemy pozwoliły w pełni zautomatyzować pracę stacji. Na uwagę zasługuje również fakt, iż może ona pracować samoczynnie za pomocą zdalnego systemu sterowania parametrami. Stację wraz z przynależną infrastrukturą zaprojektowała i wykonała firma ZOK Sp. z o.o. z Jastrzębia Zdroju.

"Wielokrotnie podkreślaliśmy, że najważniejszą kwestią jest dla nas bezpieczeństwo pracy górników. Dlatego też od samego początku jednym z priorytetów było wybudowanie nowej, wydajniejszej stacji odmetanowania. Bez wątpienia wszystkie aktualnie realizowane inwestycje mają na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa, ale także umożliwienie realizacji naszych planów wydobywczych. Nowoczesny sprzęt, zmotywowana załoga oraz podnoszący się poziom bezpieczeństwa są najlepszym gwarantem efektywności kopalni" – powiedział Michal Heřman, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu PG SILESIA.

jw/materiały prasowe PG Silesia

Reklama

Komentarze

    Reklama