Reklama

Gaz

Media: Niemcy wstrzymują certyfikacje Nord Stream 2

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Jak podaje Bloomberg, Niemcy tymczasowo wstrzymują certyfikację gazociągu Nord Stream 2. 

Niemcy postanowili tymczasowo zawiesić certyfikację Nord Stream 2 AG, w związku z wątpliwościami, czy operator gazociągu jest w pełni niezależny. 

Jak podają media, certyfikacja Nord Stream 2 AG jako niezależnego operatora może nastąpić tylko pod warunkiem zmian prawnych w strukturze spółki.

Proces certyfikacji zostanie wznowiony, gdy główna spółka przeniesie środki trwałe i personalne do zarządzania przez niemiecką spółkę zależną. 

Reklama

Reklama

Reklama

Komentarze (2)

 1. ciekawy

  Spółko-słup Nord Stream 2 AG nie jest niezależny. Właśnie dlatego ruscy założyli swojego słupa w Szwajcarii bo ta nie jest w UE i nie podlega tamtejszemu prawu antymonopolowemu. Taki zonk.

  1. Austriak dr inz

   Ale Szwajcaria jest na amerykanskiej smyczy. Bardzo krotkiej

 2. Davien

  No i tyle z mrzonek Rosjan że zaraz ruszy NS2:)

  1. Szept

   Davienku coś ci się chyba pomyliło, to nie Rosjanie płaczą że gaz drogi i że go mało. Zdaje się że Rosja może być zadowolona z obecnej sytuacji i obecnych cen. Kupuje następną paczkę chrupek i czekam co będzie w zimie :)

  2. gonić pastuchów

   Myślisz, że on cokolwiek rozumie z tego co się dzieje wokół? Na 100% nie iw całości bazuje na przekazie z centrali.

  3. HeHe

   "Nord Stream 2 AG postanowiła nie zmieniać swojej osobowości prawnej, ale za to stworzyć spółkę-córkę w Niemczech, która zarządzać będzie częścią gazociągu na wodach terytorialnych tego kraju. Procedura certyfikacji pozostanie TYMCZASOWO zawieszona do czasu przeniesienia głównych aktywów i zasobów ludzkich do nowej spółki zależnej, gdy Bundesnetzagentur będzie w stanie sprawdzić, czy dokumentacja ponownie złożona przez spółkę zależną jako nowego wnioskodawcę jest kompletna." - no i tyle z ukraińskich mrzonek, że NS 2 został zatrzymany :)

Reklama