Reklama

Gaz

Koalicjant Merkel: Sprawa Nawalnego tworzy złą atmosferę wokół Nord Stream 2

Fot. Christliches Medienmagazin / Flickr
Fot. Christliches Medienmagazin / Flickr

Premier Bawarii Markus Söder uważa, że choć gazociąg Nord Stream 2 nie jest bezpośrednio związany ze sprawą Aleksieja Nawalnego, to próba otrucia rosyjskiego opozycjonisty tworzy wokół niego niesprzyjającą atmosferę.

Markus Söder od roku 2019 kieruje Unią Chrześcijańsko - Społeczną, która jest częścią centrowo-konserwatywnego sojuszu CDU/CSU. Z jego nominacji Angela Merkel sprawuje urząd kanclerza.

„Otrzymaliśmy wczoraj złe wieści [nt. otrucia Aleksieja Nawalnego, przyp. red.]. Popieramy kurs kanclerz i wzywamy Rosję do udzielenia jasnych odpowiedzi (…)” - mówił Söder. Jego zdaniem rząd nie ma wpływu na realizację Nord Stream 2, ponieważ to przedsięwzięcie komercyjne: „Z naszego punktu widzenia jedno z drugim nie jest powiązane". Dodał jednak, że w związku z zaistniałą sytuacją „temu projektowi nie może towarzyszyć pozytywne światło”.

Przypomnijmy - niemiecki rząd poinformował w środę, że Aleksiej Nawalny padł ofiarą próby otrucia. Rzecznik Kremla zbył sprawę stwierdzeniem, że rosyjski rząd nie otrzymał żadnych oficjalnych informacji z Berlina na ten temat. 

Reklama

Komentarze

    Reklama