Reklama

Gaz

Gaz-System o Jamale: przez dwa dni gaz nie będzie płynął w ogóle

Fot. Europol Gaz
Fot. Europol Gaz

W dniach 6-9 lipca na gazociągu jamalskim planowane są cykliczne, doroczne prace remontowe - poinformował PAP operator przesyłowy gazu Gaz-System. 6 i 7 lipca nastąpi całkowite zatrzymanie przepływu w punkcie Kondratki, gdzie gazociąg wchodzi do Polski.

Jak podkreślił Gaz-System, prace remontowe zostały uzgodnione w grudniu 2020 r. pomiędzy wszystkimi operatorami uczestniczącymi w przesyle gazociągiem Jamał-Europa Zachodnia. Są to cykliczne prace remontowe, które odbywają się co roku - podkreślił operator. O planowanych na dni 6-10 pracach remontowych poinformował w poniedziałek także Gazprom.

Obok wstrzymania przepływu przez Kondratki 6 i 7 lipca, w dniach 6-10 lipca nie będzie możliwości korzystania z rewersu fizycznego na Jamale, czyli przesyłania gazu z punktu Mallnow do PWP - Punktu Wzajemnego Połączenia, czyli połączeń Jamału z polskim systemem przesyłowym. Powodem są prace remontowe u niemieckiego operatora przesyłowego Gascade.

Gaz-System zaznaczył, że o pracach remontowych uczestnicy rynku zostali poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama