Reklama

Gaz

Francuski europoseł: Brawo dla Angeli Merkel za Nord Stream 2

Fot. Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja / Valsts kanceleja/ State Chancellery / Flickr
Fot. Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja / Valsts kanceleja/ State Chancellery / Flickr

Gazociąg Nord Stream 2 pozwoli Europie na… dywersyfikację dostaw gazu - twierdzi Thierry Mariani, francuski poseł do Parlamentu Europejskiego. Wyraził również swoje uznanie dla Angeli Merkel, za współpracę przy jego powstawaniu.

Zdaniem polityka Niemcy, w przeciwieństwie do Francji, stosują „wyjątkowe podejście". Równocześnie uczestniczą (przynajmniej co do deklaracji) w unijnej polityce sankcji oraz trzymają się własnej strategii, związanej bezpośrednio z interesami kraju. W jego opinii Francja powinna postępować w taki sam sposób.

Reklama
Reklama

Co zrozumiałem, Mariani pozytywnie ocenia ukończenie budowy Nord Stream 2. Uważa, że oznacza to pojawienie się kolejnego „kanału dostaw” gazu do Europy. 

„Brawo dla pani Merkel. Każdy kto opowiada się za europejską niezależnością, powinien przyklasnąć temu projektowi, mamy kolejne źródło surowców” - powiedział.

Francuz skrytykował również strategię Unii Europejskiej wobec Rosji, ponieważ jego zdaniem jej celem jest utrzymywanie wzajemnych relacji na poziomie swoistej zimnej wojny. W jego opinii nie odpowiada to obecnej sytuacji na arenie międzynarodowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama