Ekolodzy apelują do Angeli Merkel o dystans wobec Nord Stream 2

12 stycznia 2018, 15:42
fdd14dcc477a1b5221886abbd58b93cb
Fot. www.gazprom.ru

Organizacje ekologiczne zażądały od liderów niemieckiej sceny politycznej przerwania prac nad realizacją projektu Nord Stream 2 - poinformował Der Tagesspiegel.

World Wildlife Fund (WWF) oraz NABU (organizacja działająca na rzecz ochrony środowiska) wystosowały list do kanclerz Angeli Merkel, lidera Unii Chrześcijańsko - Społecznej Horsta Seehofera oraz przewodniczącego SPD Martina Schultza.

Zdaniem ekologów Nord Stream 2 jest problemem natury klimatycznej oraz politycznej, ponieważ z jednej strony zagraża wrażliwemu ekosystemowi Morza Bałtyckiego, z drugiej natomiast osłabia europejską solidarność i wzajemne zaufanie.

Autorzy listu domagają sie, aby politycy nie tylko zdystansowali się od projektu, ale również dołożyli wszelkich starań, aby poddać go niezależnej i krytycznej modyfikacji.  

Przypomnijmy, że gazociąg Nord Stream 2 ma powstać na dnie Bałtyku, równolegle do uruchomionego w 2011 roku gazociągu Nord Stream. Będzie to dwunitkowa magistrala o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie - z Rosji do Niemiec. Według Gazpromu Nord Stream 2 ma być gotowy pod koniec 2019 roku. Projektowi sprzeciwiają się Polska, kraje bałtyckie i Ukraina.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
xd
środa, 17 stycznia 2018, 11:38

zapytam raz jeszcze kto zapłacił tym ekoterrorystom za taki apel, usa co wydobywa gaz łupkowy i tym ekolodzy nie są zainteresowani i wstrząśnięci toć dla środowiska łupki są groźniejsze niż rura

Tweets Energetyka24