Reklama

Gaz

Deputowany "Zielonych": Opieranie bezpieczeństwa Niemiec na Gazpromie jest absurdalne

Fot. www.facebook.com / Omid Nouripour
Fot. www.facebook.com / Omid Nouripour

Po aresztowaniu lidera rosyjskiej opozycji, Aleksieja Nawalnego, Niemcy powinny ostatecznie zrezygnować z budowy gazociągu Nord Stream 2 - powiedział Omid Nouripour, zasiadający w Bundestagu z ramienia „Zielonych”.

„Fakt, że sama obecność Nawalnego w Moskwie wywołuje tak ostrą reakcję Kremla, wskazuje na absurdalność przekazania bezpieczeństwa energetycznego Niemiec w ręce Gazpromu” powiedział polityk w rozmowie z Redaktionsnetzwerk Deutschland.

Warto nadmienić w tym miejscu, że nie jest to pierwszy głos niemieckich polityków wzywający rząd federalny do porzucenia kontrowersyjnego gazociągu. We wrześniu ubiegłego roku podobny apel wystosował Norbert Röttgen, szef komisji spraw zagranicznych w Bundestagu. Również wtedy bezpośrednim powodem była sprawa Nawalnego, przy czym wówczas chodziło o haniebną próbę otrucia go.

Tymczasem, wczoraj Federalna Agencja Żeglugi Morskiej i Hydrografii z siedzibą w Hamburgu poinformowała, że w związku z zastrzeżeniami organizacji ekologicznych, zawieszone zostało pozwolenie na budowę dla Nord Stream 2. Sprawa jest w toku.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama