Reklama

Gaz

Chiny odkryły duże pole gazu ziemnego w Syczuanie

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

China National Petroleum Corporation (CNPC) odkryła duże pole gazu ziemnego w południowo-zachodniej Syczuanie - oświadczyły władze miasta Suining.

"Ważne odkrycie. Potencjalne rezerwy gazu ziemnego w tej wiosce Suining District mogą przekraczać jeden bilion metrów sześciennych" - czytamy w raporcie.

Wskazano, że odkryte w poniedziałek bogate złoże gazu znajduje się w centralnej części depresji Syczuańskiej, która jest głównym regionem wydobywającym gaz w Chinach. Produkcja odbywa się tutaj przez spółkę zależną CNPC, PetroChina Southwest Oil and Gasfield Company.

Jednocześnie władze miasta poinformowały, że tego samego dnia wydobycie gazu ze studni Pentan-1 o głębokości 6376 metrów, położonej w wiosce Tainbao w hrabstwie Dain w Suining Town, osiągnęło 1,22 miliona metrów sześciennych. Było to ważne osiągnięcie firmy w dziedzinie poszukiwań.

Całkowita objętość rezerw gazu ziemnego na polach, na których spółka ma prawo prowadzić poszukiwania i zagospodarowanie, to 30 tysięcy kilometrów sześciennych. Firma odpowiada za dostawy gazu do ponad tysiąca dużych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych, ponad 20 milionów gospodarstw domowych i około 10 tysięcy mieszkań i obiektów komunalnych w południowo-zachodnich Chinach.

Komentarze