Reklama

Gaz

Białoruś planuje w czwartek podpisać kontrakt gazowy z Gazpromem

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ambasador Białorusi w Rosji Władimir Siemaszko powiedział dziennikarzom, że spodziewa się podpisania w czwartek kontraktu z Gazpromem na dostawy gazu.

Wcześniej informowano, że kolejna runda białorusko-rosyjskich negocjacji w sprawie warunków dostaw gazu ziemnego do Mińska w 2021 roku odbędzie się w tym tygodniu.

"Prowadzimy negocjacje robocze. Jutro znowu chciałbym mieć nadzieję, że po raz ostatni w tym roku, abyśmy jutro podpisali dokument" - powiedział Semaszko, który przebywa z roboczą wizytą w Wołgogradzie.

Do końca 2020 roku Gazprom i Gazprom Transgaz Białoruś podpisały kontrakty na dostawy gazu na Białoruś i jego transport przez terytorium republiki. Cena dostaw rosyjskiego gazu dla Białorusi w tym roku to 127 dolarów za 1000 m3, ale Mińsk nalega na jej ograniczenie.

Gazprom poinformował 16 grudnia, że ​​szef koncernu Aleksiej Millerem rozmawiał z Semaszkiem i szefem białoruskiego Ministerstwa Energetyki Wiktorem Karankewiczem na temat warunków dostaw rosyjskiego gazu do republiki i jego tranzytu przez kraj od 1 stycznia 2021 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama