• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Altmaier: będziemy potrzebować więcej gazu z Rosji

Fot. Flickr/Heinrich-Böll-Stiftung
Fot. Flickr/Heinrich-Böll-Stiftung

„Będziemy potrzebować więcej, a nie mniej gazu ziemnego” – powiedział niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier. „To jest też powód, dla którego budowa Nord Stream 2 jest uzasadniona” – dodał.

Podczas konferencji Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej szef resortu gospodarki zaznaczył, że jest „zdecydowany i skłonny” do tego, aby rozwijać bardziej intensywne relacje z Rosją.

Ogłosił także powstanie niemiecko-rosyjskiej grupy roboczej ds. polityki energetycznej. Dodał, że mimo wojna na Ukrainie i aneksji Krymu „znów jest nadzieja w wielkich politycznych kwestiach”. 

„Die Welt” podaje, że Altmaier z ubolewaniem odniósł się do wprowadzenia przez USA sankcji na firmy biorące udział w budowie gazociągu Nord Stream 2. Podkreślił, że trwają rozmowy z amerykańską administracją, które mają zminimalizować negatywne konsekwencje sankcji dla niemieckich firm. „Będziemy potrzebować więcej, a nie mniej gazu ziemnego” – mówił polityk. Przywołał niemieckie plany odejścia od węgla i atomu. „To jest też powód, dla którego budowa Nord Stream 2 jest uzasadniona” – dodał.

Komentarze