Reklama

Gaz

Gaz-system dołącza do platformy ALSI

Fot.: Wikimedia
Fot.: Wikimedia

Gaz-System dołączył do europejskiej platformy ALSI, która udostępnia dane dotyczące wykorzystania terminali LNG - poinformował w piątek operator. Będzie tam można zobaczyć też dane o eksploatacji terminala w Świnoujściu.

Na platformie ALSI publikowane będą dane o eksploatacji terminala LNG w Świnoujściu. "Dzięki temu spółka przyczynia się do budowy wiarygodności, transparentności działania oraz budowania trwałych i przejrzystych relacji z zainteresowanymi stronami" - napisano w komunikacie operatora.

 

ALSI to platforma, na której udostępnione są zagregowane dane operacyjne dotyczące eksploatacji terminali LNG w Unii Europejskiej. Została stworzona przez operatorów terminali LNG, którzy współpracują ze sobą w stowarzyszeniu Gas Infrastructure Europe (GIE). Dane publikowane są codziennie.

 

Terminal LNG w Świnoujściu to kluczowy element Bramy Północnej, która ma na celu wzrost bezpieczeństwa i dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz na utworzenie konkurencyjnych rynków gazu w regionie środkowoeuropejskim i bałtyckim.

ML/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama