Reklama

Elektroenergetyka

Europejskie koncerny motoryzacyjne uderzają w Teslę

  • Fot. mil.ru

Jak donosi Agencja Reutera, najwięksi europejscy producenci samochodów planują budowę sieci ultraszybkich stacji ładowania, które mają złamać pozycję rynkową amerykańskiej Tesli.

Zdaniem agencji, koncerny BMW, Volkswagen i Daimler chcą zbudować około 400 stacji ładowania najnowszej generacji, które będą w stanie naładować samochód w ciągu nawet kilku minut. 

Długi czas potrzebny do ładowania akumulatorów jest jednym z głównych wad samochodów elektrycznych w porównaniu do konwencjonalnych aut. Do tej pory kierowcy elektromobilni potrzebowali ładować pojazdy przez kilka godzin, co znacząco zmniejszało praktyczność tych samochodów. Europa posiada sieć prawie 72 000 publicznych stacji ładowania dla samochodów elektrycznych 

Tymczasem najnowocześniejsze ładowarki, o mocy 350 kW, będą trzykrotnie bardziej wydajne od urządzeń oferowanych przez Teslę.

Jednakże, szef Tesli, Elon Musk odniósł się na Twitterze do możliwości najnowszych europejskich stacji ładowania, nazywając je ,,właściwymi dla dziecięcych zabawek”. 

Europejscy producenci uważają, że wkrótce nastąpi gwałtowny wzrost popytu na samochody elektryczne. Prezes Daimlera Dieter Zetsche oczekuje, że auta te będą stanowić od 15 do 25 procent całościowej sprzedaży Mercedesa w 2025.

Zobacz także: Energa uruchamia kolejną stację ładowania samochodów elektrycznych


 

 
Reklama

Komentarze

    Reklama