Reklama

Portal o energetyce

Energia@21 - kongres inny niż wszystkie

Kongres Energi@21, który 10 maja b.r. rozpocznie się w Poznaniu, wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Jego atutem jest międzynarodowy charakter, który zawdzięcza kilkudziesięciu prelegentom przyjeżdżającym z całego świata. Formuła spotkania sprzyja pogłębionej dyskusji zgromadzonych profesjonalistów z osobami kluczowymi dla branży energetycznej. W kuluarach będzie można porozmawiać z cenionymi fachowcami, analitykami i decydentami. Patronat nad wydarzeniem objęła Energetyka24.com

W tym roku na Kongresie będzie można spotkać m.in. ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, Piotra Naimskiego z KPRM oraz prezesów i członków zarządów największych polskich firm energetycznych. Swoją obecność na Energi@21 potwierdziło również kilkudziesięciu ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Węgier, Litwy i Islandii. Wśród nich m.in. Hans ten Berge - sekretarz generalny Unii Przemysłu Elektroenergetycznego EURELECTRIC, David Elzinga z Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ czy Philip E. Lewis - współzałożyciel Zarządu Koalicji na Rzecz Inteligentnego Popytu na Energię (SEDC). Lista prelegentów liczy już 55 osób.

Tematy paneli opracowane zostały w oparciu o aktualne problemy i wyzwania, przed którymi na co dzień stają osoby z branży. Prelegenci będą dyskutowali m.in. o przyszłości węgla, magazynowaniu energii, e-mobility, i-utility. Omówią konsekwencje polityki klimatycznej w oparciu o najnowsze informacje na ten temat. Poszukają skutecznych strategii sprzedaży energii, jej dystrybucji, konstruowania innowacyjnych produktów i usług. Spróbują przewidzieć, jaka przyszłość czeka producentów oraz odbiorców energii elektrycznej w nadchodzących latach i jak się dobrze na nią przygotować.

Tegoroczna, druga edycja Kongresu Energi@21 odbędzie się w dniach 10 i 11 maja 2016 roku (wtorek i środa) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Energy Future Week. Jest imprezą zamkniętą, a ilość miejsc jest ograniczona. Wydarzenie organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej. Gospodarzem Kongresu jest Grupa Enea, a Partnerami PGE oraz Energa.

W ramach Energy Future Week odbędą się: Kongres Energia21, InnoPower Forum, Konferencja GasReg.21, Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER.

Zobacz także: PGNiG zwiększa udziały w rynku ciepłowniczym

Zobacz także: KE skarży Polskę: "Niewłaściwe przepisy w górnictwie"

Reklama

Komentarze

    Reklama