Reklama

Gaz

Energetyka zabierze PKO na Wschód? ,,Mamy umowę z irańskimi bankami”

Fot. PKO BP
Fot. PKO BP

„Jesteśmy gotowi do obsługi polskich firm w Iranie”- powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło podczas podpisania umowy o strategicznej współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, które od pewnego czasu prowadzi rozmowy w sprawie eksploatacji irańskich złóż.

,,Mamy podpisaną umowę z kilkoma bankami irańskimi dotyczącą rozliczenia płatności. Dwa tamtejsze banki zawarły umowę, w której rozliczenia bezpośrednie są dużo szybsze i tańsze” -powiedział prezes PKO Banku Polskiego. 

Jak informował na początku roku serwis Energetyka24, kierownictwo PGNiG ma w lutym spotkać się z władzami irańskiej spółki wydobywczej National Iranian South Oil Company (NISOC), by sfinalizować negocjacje dotyczące inwestycji w pole naftowe leżące w prowincji Chuzestan.

Również w styczniu, Sirous Kianersi, dyrektor zarządzający irańskiej spółki National Iranian Tanker, dysponującej flotą tankowców, powiedział, że jego firma ,,przygotowuje grunt pod współpracę z polskimi firmami na różnych płaszczyznach”. Jednym z wymiarów współpracy może okazać się bankowość.

,,Jesteśmy gotowi do obsługi nie tylko PGNiG, ale też innych firm. PKO BP uczestniczył w pracach polskiego rządu dotyczących porozumienia z Iranem. My już działamy”- dodał Jagiełło.

PKO Bank Polski i PGNiG podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej. Dodatkowo, w efekcie wygranego przetargu, PKO Bank Polski obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny (OD) m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej.

Zobacz także: PKO Bank Polski i PGNiG rozpoczynają współpracę strategiczną

Reklama

Komentarze

    Reklama