• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Energa otwiera się na klientów

Od  przyszłego roku mieszkańcy Starogardu Gdańskiego na Pomorzu oraz Rypina i Radziejowa w Kujawsko-Pomorskiem będą mogli dokonać wszelkich  formalności  związanych z przyłączeniem do sieci energetycznej na miejscu. Zarząd Energa Operator podjął decyzje o reaktywowaniu trzech rejonowych punktów obsługi przyłączeń.  

Decyzja  o odtworzeniu rejonowych struktur na terenie działania  Oddziału Gdańskiego i  Oddziału Toruńskiego  to element obecnej bardziej  proklienckiej  polityki spółki. Aby podpisać  umowę o przyłączenie do sieci lub zwiększenie dostarczanej mocy, osoby z Rypina i okolic musiały jechać do oddalonej o 30 km Brodnicy, mieszkańcy Starogardu Gdańskiego – do Tczewa (26 km), a Radziejowa – do Włocławka (aż 50 km).

- Analizy biznesowe  wskazują potrzebę zmiany dotychczasowego modelu funkcjonowania Operatora.  Poprawi to nie tylko obsługę  klientów, ale także wpłynie na lepszą  organizację  pracy naszych służb technicznych, skróci czas usuwania awarii. W pierwszej kolejności zarekomendowano odtworzenie  trzech rejonów dystrybucyjnych  w Rypinie, Radziejowie i Starogardzie Gdańskim,  które  mogą już teraz funkcjonować w oparciu o  obecne zatrudnienie  w Oddziałach – mówi Krzysztof Dębczyński, wiceprezes EOP.

Obecnie Energa Operator obsługuje klientów  poprzez 6 oddziałów  podzielonych na  33 rejony dystrybucyjne. W 2012 roku było ich 46. Głównym zadaniem rejonów jest zapewnienie niezawodnego funkcjonowania sieci niskiego i średniego napięcia,  sprawnego przywracania zasilania i troska o bezpieczeństwo majątku sieciowego. Dla   klientów rejony to bliskie lokalizacje,  w których można dokonywać  wszelkich formalności związanych z przyłączaniem obiektów do sieci dystrybutora energii elektrycznej.

Prace związane z  uruchomieniem  rejonów już ruszyły. Przewidywany termin  otwarcia placówek to luty  przyszłego roku. Będą to:

  • Rejon Dystrybucji w Rypinie , ul. Piaski  31,
  • Rejon Dystrybucji w Radziejowie , ul. Brzeska 19,
  • Rejon Dystrybucji w Starogardzie Gdańskim, ul. Pelplińska 24

Energa-Operator SA jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Dostarcza energię elektryczną na  obszarze ¼ powierzchni kraju (północna i środkowa część kraju). Z jej usług korzysta łącznie ponad 2,9 mln odbiorców. Spółka eksploatuje ponad 184 tys. km linii elektroenergetycznych wszystkich napięć, 21,5 TWhenergii dostarczonej w 2015 roku.

Zobacz także: ME: Bezpieczeństwo energetyczne ważniejsze od zysku akcjonariuszy spółek

Zobacz także: Stabilne wyniki Energi w trzecim kwartale

Komentarze