Zhakowano Twittera Muska? Napisał, że „cena akcji Tesli jest zbyt wysoka”

1 maja 2020, 17:28
840_472_matched__q8vr1j_840472matchedpfx3sn840472matchedpdh8673017880307d50c408e73b
Fot. www.flickr.com/photos/jdlasica

Moim zdaniem cena akcji Tesli jest zbyt wysoka - napisał na Twitterze szef motoryzacyjnego giganta Elon Musk. Był to jeden z kilku dziwnych wpisów, które zrodziły podejrzenia, że konto miliardera na tym portalu zostało zhakowane.

Miliarder i szef koncernu Tesla Elon Musk opublikował w piątek 1 maja szereg bardzo nietypowych tweetów, w których stwierdzał m.in., że cena akcji jego firmy jest zbyt wysoka, a on sam zamierza wyzbyć się wszystkich swoich dóbr. Ekscentryczny bogacz nawoływał też, by „zwrócono ludziom ich wolność”.

image

 

Musk jest znany ze swego specyficznego podejścia do mediów społecznościowych. Będzie on musiał stanąć wkrótce przed sądem za nieprawdziwego tweeta o planach wycofania Tesli z giełdy, którego opublikował w 2018 roku.

Teraz jednak wielu internautów zauważyło, że wpisy były bardzo nietypowe, nawet jak na Muska. Zaczęto więc podejrzewać, że jego konto zostało przejęte.

Pomimo podejrzeń kurs akcji Tesli spadł o kilka procent.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Eytu
poniedziałek, 4 maja 2020, 04:22

albo zhakowano, albo odszedł od zalogowanego komputera/smartfona bez wylogowania i ktoś mu zrobił psikusa albo sam takie rzeczy napisał. Czy jestesmy niewolnikami informacji pojawiających się na social media. Jak łatwo ludzmi manipulować. Era Matrixa. jest podobno program do deep fake - nakłada twarz realistyczną na twarz innej osoby w streamingu z kamery. Czy robi to na żywo, czy to było podpiętę dla funu do mocnego kompa , żeby sprzdawac ten soft dzieciakom, trudno powiedziec.

Tweets Energetyka24