Reklama

Wiadomości

Stało się. Elektryk w USA tańszy niż samochód spalinowy

Fot. Pixabay

W USA cena nowej Tesli 3 jest o ok. 5 tysięcy dolarów niższa od amerykańskiej średniej ceny nowego pojazdu wyznaczanej przede wszystkim przez auta spalinowe.

Reklama

Jak poinformował portal Bloomberg, po przecenach w salonach Tesli, cena nowego Modelu 3 jest niższa o 4930 dolarów od średniej ceny nowego samochodu sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych, która jest wyznaczana przede wszystkim przez auta spalinowe - w 2022 roku tylko 5,8% nowych aut sprzedawanych w USA stanowiły pojazdy elektryczne.

Reklama

Wszystko to zasługa istotnych obniżek w cenach Tesli oraz wzrostu średniej ceny nowego samochodu w Stanach Zjednoczonych. Należąca do Elona Muska firma motoryzacyjna obniża ceny od stycznia 2023 roku. Z kolei od początku pandemii średnia cena nowego auta w USA rośnie - głównie ze względu na zaburzenia w dostawach chipów i wzrost kosztów surowców.

Czytaj też

Tymczasem nową Teslę Model 3 można kupić w USA już za 42 990 dolarów. Co więcej, po styczniowych zmianach w opodatkowaniu samochodów elektrycznych, finalny koszt zakupu takiego auta dla amerykańskich konsumentów objętych ulgą w podatkach będzie mógł wynieść nawet 35 500 dolarów - czyli o 12,5 tysiąca dolarów mniej od średniej ceny nowego auta.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama