Tesla z Chin będzie o 20% tańsza

19 grudnia 2019, 09:48
1024px-Tesla_Model_3_parked,_front_driver_side
Fot.: wikimedia.commons.org
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Amerykański koncern motoryzacyjny Tesla rozważa obniżenie w drugiej połowie 2020 r. ceny produkowanego w Chinach Modelu 3 o 20 proc. lub więcej - podała agencja Bloomberga, powołując się na osoby bliskie sprawie.

Szacuje się, że cena podstawowa samochodu, który Tesla będzie produkować w szanghajskiej Gigafactory, wyniesie 355,8 tys. juanów (50,5 tys. dolarów). Z informacji, do jakich dotarł Bloomberg, wynika że skala i czas wdrożenia obniżek cen mogą się zmieniać w zależności od sytuacji rynkowej.

Jak zauważyła agencja, amerykański producent luksusowych samochodów z napędem elektrycznym dąży do obniżenia kosztów przez stosowanie większej liczby lokalnych komponentów, co umożliwi import mniejszej liczby części, a w konsekwencji uniknięcie ceł.

Tydzień wcześniej agencja Reutera podała, że Tesla planuje od stycznia zwiększyć ceny sprowadzanych do Chin egzemplarzy Modelu 3 w wersjach Long Range i Performance. Obecnie pojazdy kosztują w Chinach odpowiednio 439,9 tys. juanów (62,5 tys. dolarów) i 509,9 tys. juanów.

Tesla szacuje, że roczna wydajność Gigafactory w Szanghaju w pierwszym etapie wyniesie 250 tys. pojazdów rocznie (ok. 4,8 tys. tygodniowo), w tym 150 tys. egzemplarzy Modelu 3.

Na początku grudnia amerykański koncern poinformował, że producent może otrzymać krajowe dofinansowanie na pojazdy Model 3 budowane w Szanghaju. Według strony internetowej resortu przemysłu i technologii informacyjnych na liście projektów rekomendowanych do subwencji dla pojazdów z napędem alternatywnym (hybrydy typu plug-in, samochody w pełni elektryczne i z napędem wodorowym) znajdują się dwa warianty modelu amerykańskiej marki.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24