Reklama

Elektromobilność

Tesla na zawsze wśród gwiazd

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rakieta Falcon Heavy stworzona przez amerykańską firmę SpaceX wyniosła w przestrzeń międzygwiezdną samochód Tesla Roadster. Pojazd znalazł się na orbicie okołosłonecznej, gdzie ma szanse pozostać przez miliony lat.

Przedsięwzięcie było inicjatywą miliardera Elona Muska, który jest prezesem zarówno SpaceX oraz Tesla, Incorporated. Choć głównym celem dla Falcona Heavy miało być przetestowanie tej rakiety pod kątem sprowadzenia poszczególnych „stopni” na Ziemię, to nie sposób nie zauważyć, że Musk wykorzystał tę szansę dla zareklamowania swego samochodu, który wkrótce będzie sprzedawany w nowej wersji (znanej jako Roadster 2020).

Czerwona Tesla Roadster, która została wystrzelona w kosmos to sportowe auto elektryczne, które prędkość 100 kilometrów może osiągnąć w czasie krótszym niż cztery sekundy. Była ona produkowana w latach 2008-2012.

W grudniu 2017 roku Elon Musk napisał na Twitterze, że „kocha myśl o samochodzie dryfującym w przestrzeni kosmicznej, który być może zostanie znaleziony przez obcą cywilizację za miliony lat”.

Reklama

Komentarze

    Reklama