Reklama

Elektromobilność

Tesla chce zwiększyć moce produkcyjne fabryki w Szanghaju

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Tesla planuje zwiększyć moce produkcyjne fabryki w Szanghaju we wschodnich Chinach - wynika z dokumentów, na które w środę powołuje się agencja Reutera. W ten sposób amerykańska firma dąży do zakorzenienia się na największym rynku motoryzacyjnym świata.

Celem Tesli ma być umiejscowienie elementów łańcucha dostaw w ChRL - dodaje Reuters.

W grudniu 2019 roku firma rozpoczęła w Szanghaju produkcję sedanów Model 3. Obecnie chce zbudować dodatkowe linie produkcyjne dla akumulatorów, silników elektrycznych i kontrolerów napędu - wynika z dokumentów przedstawionych lokalnym władzom.

Jeszcze pod koniec grudnia do produkcji w Chinach Tesla musiała importować ok. 70 proc. części. Na razie firma nie komentuje doniesień agencji.

Jednak z dokumentów wynika, że amerykański koncern chce m.in. podnieść produkcję rur chłodniczych, które stanowią kluczowy element systemu zarządzania ciepłem samochodu. Obecnie wytwarza 150 tys., a planuje 260 tys. w skali roku.

Wcześniej Tesla zapowiadała, że chce w Chinach zlokalizować cały łańcuch dostaw do końca 2020 roku.

Fabryka w Szanghaju jest kluczowa dla strategii rozwoju firmy. Według założeń ma produkować 150 tys. egzemplarzy Modelu 3; ta liczba ma później wzrosnąć do 250 tys. rocznie z uwzględnieniem produkcji Modelu Y.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama