Reklama

Elektromobilność

Tchórzewski: elektryczne samochody kluczowe w walce ze smogiem

Fot.:ME
Fot.:ME

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości zawiązania polskiego konsorcjum naukowego pomiędzy uczelniami w zakresie nowych technologii bateryjnych podkreślił wielką rolę, jaką w nowoczesnej gospodarce odgrywa współpraca pomiędzy różnymi sektorami życia publicznego: nauki, biznesu i polityki. Jego zdaniem, podpisana dzisiaj umowa to kolejny krok w kierunku rozwoju projektu samochodów elektrycznych, stanowiący fundament Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Projekt ten, oprócz wzrostu produkcji nowych technologii w Polsce, ma przyczynić się do zwalczania zanieczyszczenia powietrza w Polsce: "Chcemy w ramach elektromobilności aby samochody stały się nowoczesne, wyeliminowały zanieczyszczenia powietrza. Transport elektryczny daje nam szansę, że powietrze w dużych miastach będzie czyste. To istotne z punktu widzenia zdrowotnego. Np. w centrum Warszawy nie ma dużych kominów, ale transport generuje smog. Dlatego rozwój elektromobilności jest tak ważny" - powiedział minister. 

Minister Tchórzewski przypomniał także, ze ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych jest już uchwalona, natomiast w trakcie procedowania znajduje się ustawa o funduszu elektromobilności, która ma sfinansować plany rozwoju transportu elektrycznego zawarte w pierwszej z legislacji.

Ponadto, na konferencji prasowej odniósł się z entuzjazmem do informacjach o budowie fabryki baterii: "Gratuluję pomysłu budowy fabryki baterii dla potrzeb elektromobilności. Będzie on maksymalnie wspierany" 

Reklama

Komentarze

    Reklama