Reklama

Elektromobilność

Renault i Dongfeng zaprezentują swój pierwszy samochód elektryczny

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Spółka joint venture Renault i Dongfeng Motor Group zaprezentuje w przyszłym roku swój pierwszy elektryczny samochód przeznaczony na chiński rynek. Do 2022 roku planuje dwa kolejne bezemisyjne modele.

O zamiarach Dongfeng Renault Automotive poinformował prezes Renault na Azję i jednocześnie szef spółki joint venture Francois Provost. Nie podał jednak szczegółów dotyczących planowanego pojazdu.

Jednak według informacji lokalnych władz w prowincji Hubei w środkowych Chinach chodzi o mały i tani samochód elektryczny. Pojazd będzie produkowany w fabryce w Szyjen pod nową marką planowaną dla Dongfeng-Renault.

Spółka powstała w 2013 roku. Rozpoczęła produkcję w 2016 roku i obecnie w Szyjen powstają modele Renault Koleos i Kadjar. W pierwszej połowie roku sprzedano ponad 37 tys. pojazdów.

W ciągu czterech lat Dongfeng-Renault planuje wypuścić na rynek dziewięć nowych modli w tym trzy elektryczne. Spółka zakłada, że do 2022 roku będzie sprzedawać do 400 tys. egzemplarzy.

W grudniu ubiegłego roku francuski koncern utworzył w Chinach wraz z Brilliance Jinbei Automobile inną spółkę joint venture. Ma produkować pojazdy wielozadaniowe i vany. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama