Reklama

Elektromobilność

Niemcy: Tesla zapłaci wielomilionową karę

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Federalny Urząd Ochrony Środowiska nałożył na spółkę grzywnę w wysokości 12 milionów euro za nie wywiązanie się z prawnego obowiązku odbioru zużytych baterii. Wynika to z ostatniego sprawozdania kwartalnego, które Tesla złożyła w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). 

Wedle niemieckich przepisów producenci samochodów elektrycznych muszą odebrać sprzedawane przez siebie baterie lub wskazać firmę do ich utylizacji. Niemiecki FUOŚ ogłosił, że Tesla nie przestrzegała tych przepisów.

Tymczasem firma założona przez Elona Muska jest zdania, że oskarżenie jest bezpodstawne i że chodzi głównie o "obowiązki administracyjne", których nie wypełnił. Dlatego przedsiębiorstwo odwołało się od decyzji Federalnego Urzędu Ochrony Środowiska.

"Chociaż nie możemy przewidzieć przebiegu postępowania, ani ostatecznej kwoty grzywny, złożyliśmy odwołanie. Nie przewidujemy jednak, aby miało to istotny negatywny wpływ na naszą działalność" - oświadczyło kierownictwo niemieckiego oddziału Tesli. Federalny Urząd Ochrony Środowiska odmówił komentarza, informując, że nie może wypowiadać się w trakcie prowadzonego postępowania.

Reklama
Reklama

Komentarze