Reklama

Elektromobilność

Musk ma powody do zadowolenia. Ceny akcji Tesli warte 500 dolarów

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Wartość amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego Tesla wzrosła w poniedziałek o 5 proc. do najwyższego w historii firmy poziomu 500 USD za akcję - podał serwis CNBC. Dobra passa spółki trwa od ogłoszenia 23 października 2019 r. kwartalnych wyników finansowych.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy wartość akcji Tesli, napędzana zaskakująco dobrymi wynikami finansowymi za trzeci kwartał 2019 r., postępami w chińskiej fabryce koncernu i lepszym niż oczekiwano poziomem dostaw samochodów, prawie się podwoiła - wskazała w ubiegłym tygodniu agencja Reutera.

Wzrosty odnotowywane przez Teslę w ostatnich miesiącach sprawiły, że kapitalizacja spółki osiągnęła poziom około 90 mld USD, co oznacza, że wartość rynkowa producenta pojazdów elektrycznych z Kalifornii przekroczyła łączną wartość General Motors i Forda wycenianych w ubiegłym tygodniu kolejno na 50 mld USD i 37 mld USD.

Jak jednak zauważyło CNBC, kapitalizacja rynkowa, która uwzględnia wyłącznie wartość akcji pozostających w obiegu, nie pokazuje całej prawdy. Biorąc pod uwagę kapitał własny, zadłużenie i rezerwy pieniężne, łączna wartość producentów z Detroit jest znacznie wyższa. Najwyżej wyceniany byłby w tym przypadku Ford (154 mld dol.), a na drugim miejscu znalazłby się GM (132 mld dol.) - wynika z danych zebranych przez firmę FactSet.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama