• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Hiszpańska Acciona udostępni 500 elektrycznych motocykli w Rzymie

Rzym. Fot.: Pixabay.com
Rzym. Fot.: Pixabay.com

Hiszpańska Acciona powiedziała, że uruchomiła w Rzymie usługę wynajmu elektrycznych  motocykli, początkowo wdrażając 500 pojazdów zasilanych bateryjnie.

Aby zminimalizować ryzyko związane z koronawirusem, Acciona powiedziała, że ​​wyposaży wszystkie motocykle w żel do rąk, chusteczki dezynfekujące i siatki kasków - podkreśla Reuters.

Nowi użytkownicy w Rzymie muszą zapłacić od 0,29 euro do 0,40 euro za minutę, aby móc korzystać z rowerów, które są dostępne dla każdego, kto posiada prawo jazdy na samochód lub motocykl.

Acciona powiedziała, że ​​wszystkie pojazdy są naładowane energią odnawialną, co obniża ogólną emisję dwutlenku węgla.

Wspólne motocykle, skutery i samochody stały się w ostatnich latach stałym elementem europejskich ulic, ponieważ coraz więcej miast ogranicza ruch pojazdów konwencjonalnych i dąży do ograniczenia emisji, co jest głównym problemem zdrowia publicznego w miastach.

Od momentu uruchomienia usługi w październiku 2018 r. Acciona stała się największym na świecie operatorem wspólnych motocykli, z ponad 10 tys. czerwono-białych skuterów rozmieszczonych w pięciu hiszpańskich miastach, a także w Lizbonie i Mediolanie.

Firma nie podaje szczegółowych informacji o przychodach z usługi, która była w dużej mierze zamrożona między marcem a majem z powodu koronawirusa.

Komentarze