Reklama

Elektromobilność

Energetyczne podsumowanie dnia - 13 sierpnia 2018 r.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Letnie igranie z losem. Polska energetyka wciąż niegotowa na zmiany klimatu [ANALIZA]

Gwałtowne burze z gradobiciami, długotrwałe susze, trąby powietrzne – te przerażające zjawiska mogą już na stałe wpisać się w krajobraz polskiego lata. Wszystko za sprawą postępujących zmian klimatu, które coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom Ziemi. Niestety, rząd w Warszawie wciąż zwleka z działaniami ukierunkowanymi na przystosowanie systemu energetycznego do nowej sytuacji klimatycznej. Cena za takie zaniechania może przerosnąć najśmielsze wyobrażenia.

Klincz w rozmowach Iran-USA na razie bez większego wpływu na rynki ropy

Ropa naftowa w USA jest wyceniana w poniedziałek blisko 68 dolarów za baryłkę. Na razie sytuacji na rynkach paliw zbyt mocno nie komplikuje fakt, że Iran nie chce rozmawiać z USA, co oznacza, że dostawy irańskiej ropy będą niższe. Tymczasem Amerykanie uruchamiają coraz więcej wiertni ropy - podają maklerzy.

Olej opałowy wyciekł do Bałtyku. Zamknięto kąpielisko

Z powodu wycieku do morza ponad 1000 litrów oleju opałowego z kanału deszczowego zamknięto w sobotę do odwołania kąpielisko w Gdyni Śródmieściu. Policja ustaliła sprawcę zanieczyszczenia.

Naukowcy: podczas upałów spaliny diesli są bardziej trujące

W sytuacji gdy temperatura na zewnątrz przekracza 35 stopni Celsjusza systemy kontrolujące emisje spalin w samochodach z silnikami Diesla przestają spełniać swoje funkcje - wynika z raportu francuskiego Instytutu Paliw i Badań nad Nowymi Źródłami Energii.

"Energetyczny rozbiór" Morza Kaspijskiego coraz bliżej

Iran, Rosja, Kazachstan, Turkmenistan i Azerbejdżan zgodziły się co do podziału potencjalnych złóż ropy i gazu w rejonie Morza Kaspijskiego. Porozumienie nie określa podziału dna morskiego, lecz jest krokiem w kierunku zwiększenia potencjału energetycznego regionu.

Organizacja ds. energetyki jądrowej zaleca Iranowi pozostanie przy porozumieniu nuklearnym

Irańska organizacja ds. energetyki jądrowej (AEOI) rekomenduje Teheranowi pozostanie w porozumieniu z 2015 r. w sprawie irańskiego programu nuklearnego mimo wycofania się Stanów Zjednoczonych z tego porozumienia.

NFOŚiGW: 90 milionów na wysokosprawną kogenerację

Po raz czwarty Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował i oceniał wnioski o dotacje na inwestycje z zakresu wysokosprawnej kogeneracji. Tym razem na ten cel zarezerwowano 90 mln zł z unijnego Funduszu Spójności. Przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego i spółdzielnie mieszkaniowe o wsparcie będą mogły starać się od 28 września do 26 listopada 2018 r.

Musk wycofa Teslę z giełdy z pomocą Saudyjczyków?

Prezes koncernu Tesla Elon Musk przyznał, że państwowy fundusz inwestycyjny z Arabii Saudyjskiej prowadzi z nim rozmowy w sprawie wycofania spółki z giełdy. „Taka umowa może zostać zawarta, podmiot ten ma dość środków, by zabezpieczyć transakcję” - przyznał kontrowersyjny milioner.

Reklama

Komentarze

    Reklama