Reklama

Elektromobilność

Elon Musk: Tesla tygodniowo produkuje obecnie 3500 samochodów z serii Model 3

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Szef Tesli Elon Musk poinformował, że jego firma produkuje obecnie tygodniowo 3500 samochodów z serii Model 3. Do końca czerwca w ciągu jednego tygodnia ma powstawać 5000 egzemplarzy tego modelu - podał serwis The Verge.

W początku kwietnia Tesla oficjalnie poinformowała, że w pierwszym kwartale tego roku nie zostały zrealizowane zakładane wcześniej cele produkcyjne, które miały obejmować budowę tygodniowo 2500 samochodów z serii Model 3.

Drugi kwartał bieżącego roku Tesla zaczęła produkując jedynie 2000 samochodów Model 3 w ciągu tygodnia. Odpowiedzialność za niską wydajność firma zrzucała przede wszystkim na problemy z dostawą baterii produkowanych w należącej do Tesli fabryce Gigafactory.

Podczas spotkania z udziałowcami Tesli Elon Musk przyznał, że ostatnie kilka miesięcy było bardzo trudne dla firmy i jej pracowników. Zapowiedział również, że gwarantująca zrealizowanie założonych celów produkcja kosztującego około 35 tys. dolarów podstawowego samochodu z serii Model 3 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku. Obecnie lista oczekujących na zakup samochodów Tesli z serii Model 3 szacowana jest na około 450 tys. osób; większość z nich zainteresowana jest zakupem tańszego egzemplarza.

Szef Tesli wcześniej pisał na Twitterze, że firma wstrzymuje produkcję tańszych modeli by wygenerować środki finansowe na produkcję budżetowej wersji samochodów elektrycznych tej marki. Jak informuje The Verge, obecnie Tesla traci pieniądze pomimo 25 proc. marginesu cenowego na każdym egzemplarzu z serii Model 3, który trafia do klienta.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama