• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Elon Musk: Tesla rozważa otwarcie centrum produkcyjnego w Rosji

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Elon Musk powiedział w piątek, że Tesla jest bliska ugruntowania obecności w Rosji i eksploruje możliwości otworzenia fabryki w tym kraju.

Zwracając się do widzów rosyjskiej konferencji online, szef Tesli Elon Musk powiedział, że firma ma już zakłady produkcyjne w Chinach i Stanach Zjednoczonych, ale rozważa otwarcie zakładów produkcyjnych w innych częściach świata, w tym w Rosji.

Tesla posiada również gigafabrykę w Niemczech, w której produkcja ma ruszyć 1 lipca.

"Rozpoczęcie produkcji samochodów elektrycznych może się jednak opóźnić z powodu braku wystarczającej liczby pracowników" – podawał w kwietniu „Business Insider”.

Rozpoczynając inwestycję w Gruenheide, Elon Musk podał rządowi Brandenburgii liczbę 40 tys. miejsc pracy, jakie powinna docelowo, po zwiększeniu produkcji, zapewnić Gigafactory.

"Fabryka z taką liczbą pracowników byłaby w tej samej lidze, co główne zakłady wielkich: Volkswagena, Daimlera, BMW (…) Jak można się było spodziewać, rząd Brandenburgii był podekscytowany i wkrótce potem podał tę liczbę do publicznej wiadomości" – pisał "Business Insider".

Portal dowiedział się jednak z kręgów rządowych, że "wewnętrznie oczekuje się maksymalnie 12 tys. pracowników – na przestrzeni wielu lat. Do tej pory mówiło się, że w pierwszym etapie rozbudowy fabryki zatrudnionych będzie 12 tys. osób. Liczba ta będzie następnie stopniowo wzrastać. Nie wierzą w to nawet życzliwi członkowie rządu".

Reklama
Reklama

Komentarze