• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Dwa kraje związkowe Niemiec mają szansę na budowę fabryki Tesli

Fot.: commons.wikimedia.org
Fot.: commons.wikimedia.org

Tesla szuka odpowiedniej lokalizacji pod budowę pierwszej europejskiej fabryki. Według doniesień medialnych i informacji lokalnych władz pod uwagę są brane miejsca w dwóch krajach związkowych Niemiec Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii.

W niedzielę dziennik "Rheinische Post" donosił, że przedstawiciele amerykańskiego koncernu odbyli już pierwsze wizyty w Nadrenii Północnej-Westfalii. Natomiast o zainteresowaniu Dolną Saksonią mówił tamtejszy minister gospodarki Bernd Althusmann.

W czerwcu szef Tesli Elon Musk podkreślił, że Niemcy są "głównym typem w przypadku Europy". Tym samym odpowiedział na pytanie na Twitterze, które dotyczyło sensowności budowy tzw. gigafactory w Europie.

"Możliwe, że sens będzie miała budowa na granicy Niemiec i Francji w pobliżu krajów Beneluksu" - odpowiedział Musk.

Nadrenia Północna-Westfalia jest najbardziej zaludnionym krajem związkowym Niemiec. Graniczy też z Belgią i Holandią. Dolna Saksonia sąsiaduje natomiast z Holandią.

Według analiz Europa ma być drugim po Chinach motorem napędowym elektryfikacji transportu w przyszłej dekadzie. Na tym rynku Tesla musi konkurować z rosnącą liczbą podmiotów, które oferują samochody elektryczne w tym z Audi, Jaguarem czy Mercedesem.

Źródło:
PAP

Komentarze