Reklama

Elektromobilność

Darmowe samochody elektryczne dla mieszkańców mokotowskiego osiedla

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

OKAM uruchomi prywatną wypożyczalnię w pełni elektrycznych samochodów marki Renault dla mieszkańców powstającego na warszawskim Mokotowie osiedla Central House. Lokatorzy będą mieli nieodpłatny dostęp do pojazdów.

W prywatnej flocie dostępnej wyłącznie dla mieszkańców mokotowskiego osiedla znajdą się w pełni elektryczne samochody Renault Twizy. Podczas czwartkowej konferencji nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków do pierwszego egzemplarza, co zainaugurowało współpracę dewelopera z producentem samochodów. Na początku pojazdów ma być sześć, ale prezes OKAM Arie Koren nie wyklucza, że z czasem flota będzie rosła.

Twizy rozwija prędkość do 80 km na godzinę i na jednym ładowaniu może przejechać do 80 km. Jak zapewnia producent czterokołowy pojazd dla dwóch osób, który jest swego rodzaju połączeniem samochodu i skutera pozwala na szybsze znalezienie miejsca parkingowego – może parkować równolegle do krawężnika mieszcząc się między czołem jednego i tyłem drugiego samochodu. Deweloper zapowiedział natomiast, że poruszając się po mieście pojazdami prywatnej floty będą mogli korzystać z pasów dla autobusów.

Dyrektor Generalny Terytorium East Renault Grzegorz Zalewski podczas konferencji zaznaczył, że wykorzystanie elektrycznego pojazdu wpisuje się w politykę dewelopera, który stawia na ekologiczne rozwiązania.

„Cieszymy się na współpracę z Renault, ponieważ wpisuje się ona w koncepcję +All-in-house+. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy Central House mieli pod jednym dachem dostęp do usług, z których korzystają na co dzień” – powiedział Arie Koren. Prezes OKAM dodał również, że „wszystkie kolejne inwestycje firmy będą realizowane zgodnie z tą koncepcją”.

Renault Twizy razem z Renault ZOE, Kangoo Z.E. i Master Z.E. tworzą gamę samochodów elektrycznych Renault. W nowym planie strategicznym Drive the Future 2017-2022 koncern zapowiedział, że planuje utrzymać pozycję lidera w dziedzinie aut elektrycznych. W ofercie Renault ma znaleźć się 8 nowych modeli w pełni elektrycznych i 12 modeli zelektryfikowanych oraz 15 samochodów autonomicznych.

PAP

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama