Reklama

Elektromobilność

Byli pracownicy ujawniają nieprawidłowości przy produkcji Tesli Model 3

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ośmiu byłych pracowników Tesli ujawniło amerykańskiej stacji CNBC, że złe warunki pracy w fabryce Fremont w Kalifornii negatywnie wpływają na jakość produkowanych tam samochodów elektrycznych Model 3. Pojazdy powstają tam pod otwartym niebem.

Rozmówcy CNBC podkreślili, że ich przełożeni kazali naprawiać plastikowe części taśmami izolacyjnymi. Uszkodzenia powstawały na skutek niskich temperatur panujących w nocy. Dodatkowo aby spełnić cele produkcyjne firma ograniczała testy odporności na wodę.

Byli pracownicy relacjonowali, że musieli pracować w nocy przy niskich temperaturach, w upale za dnia, a także w dymie spowodowanym zeszłorocznymi pożarami lasów w Kalifornii.

Zdaniem rzecznika prasowego Tesli te oskarżenia są "nieprawdziwe".

"Specjalne zespoły kontrolne sprawdzają każdy samochód na linii produkcyjnej, dodatkowo pojazdy są badane na końcu procesu" - tłumaczył.

Na początku lipca Tesla ogłosiła rekordowe wyniki dostaw samochodów elektrycznych. Zgodnie z danymi firmy globalne dostawy trzech modeli w drugim kwartale 2019 r. wzrosły o 51 proc. rok do roku. Łącznie w okresie od kwietnia do czerwca amerykański producent dostarczył klientom 95,2 tys. samochodów, w tym ok. 77,6 tys. sedanów Model 3.

Media podawały wcześniej, powołując się na wewnętrzną komunikację firmy, że po osiągnięciu nowego rekordu wydajności Tesla "prowadzi przygotowania" do zwiększenia produkcji samochodów elektrycznych w fabryce w kalifornijskim Fremont w USA. Jak wskazał Reuters, amerykański koncern spodziewa się dalszego wzrostu produkcji i dostaw w trzecim kwartale 2019 r.

jw/PAP

Komentarze