• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

BMZ Poland uruchomiła centrum serwisowe dla Europy Środkowo-Wschodniej

Fot. BMZ Poland
Fot. BMZ Poland

Firma BMZ Poland uruchomiła centrum serwisowe dla dystrybutorów oraz sklepów posiadających w ofercie systemy, a także baterie do rowerów elektrycznych produkowanych przez BMZ. Ośrodek dostępny będzie dla całego obszaru Europy Środkowo-Wschodniej. Innowacją jest dostęp do specjalnej aplikacja webowej Tool Service, która umożliwi szybką diagnozę usterki w trybie online.

Nowe centrum serwisowe będzie przygotowane do obsługi różnego rodzaju baterii. Ponieważ BMZ Poland stale rozszerza swoją ofertę produktową. Po opracowaniu baterii litowo-jonowych dla autobusów turystycznych i miejskich, gliwicki producent zaprezentował innowacyjny akumulator przeznaczony dla rowerów. Jest to bateria PRECURSOR, dzięki której zasięg roweru elektrycznego wzrośnie nawet do 200 km. Firma aktywnie rozwija również sektor przydomowych magazynów energii. Teraz, dzięki nowej inwestycji, zlokalizowana w Gliwicach firma znacząco usprawni proces serwisowania baterii.

- Dobrą markę charakteryzuje nie tylko dobra jakość produktów i procesów produkcyjnych, ale także wysoki poziom obsługi serwisowej – gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

Przykładamy dużą wagę do jakości naszych produktów i sprawnej, profesjonalnej obsługi. Nowe centrum serwisowe to kolejny krok w celu ułatwienia klientom kontaktu z naszą firmą. – Wyjaśnia Dyrektor Jakości Arkadiusz Walczyński z firmy BMZ Poland.

Do tej pory z centrum serwisowego firmy BMZ, znajdującego się w centrali firmy w Niemczech, korzystali klienci z Europy Zachodniej. Nowa inwestycja jest rozszerzeniem dotychczasowej usługi na rejon całej Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie to serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Innowacyjność całego przedsięwzięcia polega na wprowadzeniu specjalnej aplikacji webowej Tool Service, za pomocą której można zdiagnozować awarię bądź usterkę online. Wystarczy zwykły kabel USB łączący wyświetlacz z komputerem. Duży nacisk położono na sprawną obsługę zgłoszeń. Od momentu dostarczenia baterii do serwisu, naprawa trwa nie dłużej niż 48 godzin. Centrum przeznaczone będzie głównie do obsługi baterii do e-bików, ale nie tylko. Stosowne wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne otrzymają jednak także właściciele systemów magazynowania energii oraz baterii e-busowych.

Chcemy usprawnić cały proces usuwania wszelkich usterek w bateriach, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usługi Tool Service. Aplikacja webowa znacząco ułatwia komunikację z klientem i diagnozowanie problemu. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy w stanie zagwarantować nie tylko wysokiej jakości produkty, ale także uproszczoną możliwość zgłaszania wszelkich zastrzeżeń oraz sprawne ich rozwiązanie – dodaje Arkadiusz Walczyński z firmy BMZ Poland.

Centrum serwisowe baterii dla pojazdów elektrycznych to ważna inwestycja dla BMZ Poland, stanowiąca odpowiedź na rosnące oczekiwania i potrzeby klientów praktycznie z całej Europy. Dziś w Polsce oraz innych krajach Starego Kontynentu mamy do czynienia z elektromobilną rewolucją. Przybywa na drogach i ścieżkach rowerowych pojazdów napędzanych energią elektryczną. W najbliższym czasie liczba klientów mogących korzystać z centrum serwisowego może znacząco się zwiększyć.

Komentarze