Reklama

OZE

Elektromobilność wpłynie na ceny ropy

Redaktor prestiżowego portalu zajmującego się ropą naftową Nick Coleman stoi na stanowisku, że rozwój rynku samochodów elektrycznych doprowadzi do spadku cen ropy naftowej.

Słowa te zostały wygłoszone na konferencji "Białoruś na rynku ropy naftowej i gazu", która odbyła się wczoraj w Mińsku. Redaktor Platts News Nick Coleman powiedział na niej, że elektromobilność wywrze wpływ na ceny ropy. Często jednak jest on "przeszacowany". 

Według analityka w 2015 roku sprzedano 550 tysięcy pojazdów elektrycznych, z czego 300 tysięcy trafiło na rynek chiński. "Doprowadziło to do ograniczenia zużycia ropy naftowej jedynie o 10 000 baryłek dziennie" podkreślił redaktor Platts Oil. "Świadczy to o tym, że w najbliższej przyszłości energia elektryczna w niewielkim stopniu wpłynie na rynek ropy naftowej" powiedział Coleman.

Wpływ elektromobilności na ograniczenie popytu na ropę naftową, a w efekcie zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski został zauważony w "Krajowym Planie Elektromobilności" dokumencie, który opublikowało Ministerstwo Energii.

Zobacz także: Protest przeciwko linii Kozienice-Ołtarzew. PSE: budowa kluczowa dla 8 mln odbiorców

Zobacz także: Krajowy gigant w kontrze do Planu Morawieckiego? Polski atom zagrożony 

Reklama

Komentarze

    Reklama