Reklama

Elektroenergetyka

Wznowiono dostawy ciepła do wszystkich budynków w Warszawie

Fot.: wikimedia.commons.org
Fot.: wikimedia.commons.org

W piątek o godz. 6.30 wznowiliśmy dostawy ciepła do wszystkich budynków mieszkalnych w obszarze awarii, jaka miała miejsce przy ul. Powsińskiej w Warszawie -  przekazała w komunikacie spółka Veolia Energia Warszawa S.A.

Jak dodano w komunikacie, obecnie prace skoncentrowane są nad usunięciem skutków awarii sieci.

Według wstępnych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

"W tej chwili, wiemy, że było rozszczelnienie rurociągu. Jeśli chodzi o szczegółowe przyczyny, to są one badane na miejscu awarii" - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka Veolia Energia Warszawa Aleksandra Żurada, pytana o przyczyny awarii ciepłowniczej, do której doszło na ul. Powsińskiej na Mokotowie.

Zgłoszenie awarii ciepłowniczej na ul. Powsińskiej na warszawskim Mokotowie wpłynęło do straży pożarnej w środę około godz. 9.45. Nastąpił tam wyciek z rury ciepłowniczej z gorącą wodą, przez co wytworzyło się dużo pary wodnej. Na miejscu powstała wyrwa w ziemi i rozlewisko o długości około 600 m, w którym utknęło około 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach. Część mieszkańców miasta nie miała ciepłej wody i ogrzewania.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama